Bugun...
Bizi izleyin:Koçum Kazım Düzce’de

Tarih: 18-02-2017 01:25:53 + -


Taraklı’nın sevilen simalarından Taraklı doğumlu Kazım Akçakaya,...


Koçum Kazım Düzce’de

Taraklı’nın sevilen simalarından Taraklı doğumlu Kazım Akçakaya,(63) nam-ı diğer Koçum Kazım kısa süre önce kasık fıtığından ameliyat oldu.

Bir süredir Sakarya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü' ne bağlı Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi' nde misafir olarak kalan Akçakaya Düzce Hilmi Çilingir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.

Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi' nde memur olarak çalışan ve Kazım Akçaya ile yakından ilgilenen Taraklı'nın gelini Terzi Çakar'a da Taraklı Medya ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

 

İşte Alaattin Yılmaz’ın Akçakaya ile ilgili yazdığı o yazı

Taraklı Hacımurat Mahallesinden Hilmi oğlu 1954/Taraklı doğumlu Kazım Akçakaya, nam-ı diğer Koçum Kazım kısa süre önce kasık fıtığından ameliyat oldu.

Ameliyat başarılı geçmiş, ama bu sefer de başka bir hastalık nüksetmiş. Kazım, yürüyemiyor ve hiçbir ihtiyacını kendi başına göremiyor. Yemeğini yiyebilmek için bile yardıma muhtaç bir duruma düştü. Doktor ALS (Kas) Hastalığı teşhisini koymuş. Tedavisi devam ediyor...

Hastane fobisi olan Kazım'ın ileri tetkik ve tedavilerinin devam etmesi gerekiyor.

ALS (Kas) Hastalığı özellikle kol ve bacaklarda olmak üzere kas güçsüzlüğü ile başlıyor. kaslar sinirler tarafından uyarılmadığından yapısı bozuluyor ve iş göremez hale geliyor. Kişi kol ve bacaklarını kullanamıyor.

Kazım ilk defa Taraklı Orman İşletme Şefliğinde 1980 yılında sigortalı olarak işe girmişti. Dönemin Orman İşletme Şefi Erkan Kayaöz sosyal güvencesi olsun diye onu geçici işçi statüsünde işe başlatmıştı. İşte o dönemde Kazım ile benim de görev yaptığım Orman İşletme şefliğinde çok güzel beraberliğimiz oldu. Yani Kazım benim meslektaşım.

Kazım daha sonra Belediyede geçici işçi olarak çalışmasını sürdürdü ve geçtiğimiz yıl emekli oldu.

Kazım çalışmadan vakit geçiremiyordu. Bu sefer de emekli olduktan sonra Taraklı Otobüs İşletmecileri Kooperatifinin hizmetinde çalışmasını sürdürdü. Kendisini o kadar sevdirmişti ki dönemin Taraklı Koop. Başkanı Nurettin Karabacak, otobüsüne ''Koçum Kazım'' ibaresini yazdırmıştı.

Koçum Kazım kendine has hal ve hareketleri ile herkes tarafından sevilen bir kardeşimiz. Hatta bakan, milletvekilleri,belediye başkanları, parti başkanları gibi üst düzey kişilerle bile diyoloğu olan bir arkadaş...

Daha önce eşinden ayrılan Kazım, babası ve annesi de vefat edince yaşamını tek başına sürdürüyor idi. Şimdi ise Taraklı'daki evinde, İzmit'te ikamet eden ablası ve komşuları yardımcı oluyor.

Bugün hastalığı ile yakinen ilgilenen Naim Nalbantoğlu ile beraber ziyaretine gittiğim Kazım'a moral verdim. Ayrılırken, Kazım benden bir isteğin var mı? diye sorduğumda, ''Alaattin abi iyi olmam için herkes bana dua etsin'' dedi.

Allah Kazım'ın yar ve yardımcısı olsun, acil şifalar versin...

 

NOT: YEDİ AY ON GÜN SONRA KAZIM AKÇAKAYA' DAN SELAM VAR...

Kazım Akçakaya şu an Sakarya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü' ne bağlı Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi' nde kısa süre misafir kaldıktan sonra Hilmi Çilingir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.

Akçakaya’nın tüm Taraklılılara selamı var...

 
Kaynak: www.taraklimedya.com

Editör: Murat DİRİ

Bu haber 1811 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • TARAKLI
  TARAKLI
 • TARAKLI
  TARAKLI
 • TARAKLI
  TARAKLI
 • TARAKLI
  TARAKLI
 • TARAKLI
  TARAKLI
 • TARAKLI
  TARAKLI
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Taraklı FM DİNLE
  Taraklı FM DİNLE
 • TESİSTE KUNDAKLAMA İDDİASI
  TESİSTE KUNDAKLAMA İDDİASI
 • Hem öğrendi hem eğlendi
  Hem öğrendi hem eğlendi
 • YARDIMA JANDARMA YETİŞTİ
  YARDIMA JANDARMA YETİŞTİ
 • Seçim 2019 İlçeler - 8 Ocak 2019
  Seçim 2019 İlçeler - 8 Ocak 2019
 • Bülbül mesaisini Taraklı'da geçirdi
  Bülbül mesaisini Taraklı'da geçirdi
VİDEO GALERİ
YUKARI